"A semmi ágán ül szivem,
kis teste hangtalan vacog,
köréje gyűlnek szeliden
s nézik, nézik a csillagok."
Mindenkinek lehet rossz kedve egyszer-egyszer, no.József Attila.
"A semmi ágán ül szivem,
kis teste hangtalan vacog,
köréje gyűlnek szeliden
s nézik, nézik a csillagok."
Mindenkinek lehet rossz kedve egyszer-egyszer, no.József Attila.
The Unbending Trees |
Lonski and Classen |
Azonban továbbra is nehezemre esik néha eldönteni (de lehet csak én vagyok a hülye), hogy mi igazán hiteles és melyik az a lap, ami tényleg értékes információkkal szolgálhat. A mai felgyorsult világban a hírek olyan gyorsan veszítik el értéküket, mint egy új LCD kijelzős tévé, mert holnap már úgyis mega-gigaLCD tévék lesznek a menők. Ráadásul fogyasztói társadalmunkban a hír is árucikké vált, globalizált lett, mint a McDonald’s. Megjelentek a hírügynökségek, létrejött a hír, mint termék. Nagy részben ez a fogyasztói híráramlasztás az, ami engem a leginkább zavar és megtéveszt. Tudom jól magamról, hogy a fogyasztói társadalom rabja vagyok, hisz annak ellenére, hogy nem tudnak 'rámsózni' mindent (mert nincs annyi pénzem, haha), így is rengeteg felesleges dologgal halmozom a “vagyonom”. Így érzem ezt a híreknél is. A középpontban még mindig a politikai és helyi hírek vannak, de egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a “nem hírek” és a pletykák közlésére is. Biztos ez a szenzációhajhászás. Na, de egyszer majd csak megtanulok szelektálni. Vagy nem. Bocs, apu. Ha-ha.
Ez a rettenetes vizsgaidőszak még több internetezésre késztet, mint az unalom. Ha nem lenne számítógépen ötszörös vörösdiplomás lennék.. valószínűleg. Egy pozitívuma a tanulás közbeni internetezésnek azért van, mégpedig az hogy, mivel tanulásról van szó, ezért valahogy intelligensebbnek érzem magam minden egyes megtanult tétel után és így értelmesebb lapokra is látogatok el: mindenféle hírportál, kulturális oldalak, blogok. Így elhitetem magammal, hogy hasznos dolgot csinálok és ez nem megy a tanulás rovására.
Valahogy így jutottam el a humoristákhoz is. Haha. Szóval elkezdtem pakolni a szobámban (ilyenkor takarítok a legtöbbet) és, hogy legyen valami háttérzaj, youtube-on elindítottam az egyik kedvenc humoristám fellépéseinek videóit. Pakolás végeztével várt a tanulnivaló – persze addig pakolok amíg csak lehet – és a jegyzetek mellett ott a számítógép.
Még nagyon régen valahol olvastam, hogy a Monty Python egyik alapító tagja (Graham Chapman) alkoholista és depressziós volt, majd ezek után eljutottam olyan oldalakra, hogy: a humoristák és a depresszió. Nahát az történt, hogy tegnap is elkalandoztam ezekre az oldalakra és úgy döntöttem írok róluk (mivel ez is hasznos időtöltés, ezért lelkiismeretfurdalás nélkül).